• Medzinárodný deň školských knižníc

• Medzinárodný deň školských knižníc vyhlásila Dr. Blanche Woolls, prezidentka Medzinárodnej asociácie školského knihovníctva (IASL) a pripomína sa od roku 1999. Odvtedy sa uskutočňuje každoročne štvrtý októbrový pondelok. Deň je oslavou školských knižníc, ich významu a prínosu pri vzdelávaní detí. Hlavnou myšlienkou je podpora vzťahu žiakov ku knihám, školskej knižnici, čítaniu a poznávaniu .

Starší žiaci v špeciálnych triedach sa zapojili do projektu „Najzaujímavejšie podujatie školskej knižnice“, metódou kooperatívneho učenia sa, získavali a využili informácie o spisovateľke Astrid Lindgrenovej a jej najznámejšej literárnej postave Pipi Dlhej Pančuche.

Mgr.Gabika Kéry, koordinátor školskej knižnice

• Olympiáda SJL

• 13. októbra sa už druhýkrát v online režime uskutočnila Olympiáda zo slovenského jazyka a literatúry. Súťažilo 13 žiakov – deviatakov i ôsmakov. Na druhý deň súťaž pokračovala písomnou časťou zameranou na transformáciu textu a tiež rétorickou časťou, v ktorej boli zároveň preverené ich písomné poznatky z teórie literatúry a slohovej výchovy. Pre ôsmakov to bola nová skúsenosť, zatiaľ čo  deviataci riešili olympiádu „ako mazáci“ po druhýkrát. Odbornú porotu tvorili  Mgr. M. Svobodová, PaedDr. A. Keletiová, Mgr. B. Gandžalová.

Plný počet bodov, ktorý mohli žiaci získať bol 55. Pri dosiahnutí 40 bodov sa žiak stal úspešným riešiteľom olympiády. Z 13 žiakov sme mali 8! úspešných riešiteľov. Na prvom mieste sa umiestnila Štefánia Kožiaková, ktorá nás bude reprezentovať i na obvodnom kole v Rimavskej Sobote. Druhé miesto obsadila Katarína Keletiová, tretie získala ôsmačka Nikola Hovorková. Ostatní úspešní riešitelia: Saša Miháliková, Patrik Petróczy (v špeciálnej spolupráci s Davidom Barim), Nela Tokárová, Laura Tremmelová a Radoslava Kručeková.

Víťazi boli odmenení vecnými cenami. Všetkým blahoželáme a želáme ešte veľa chuti do učenia.