Profil školy História školy New sub page

Profil školy

Základná škola Dr.Vladimíra Clementisa v Tisovci je od 1.januára 2002 škola s právnou subjektivitou. Je plnoorganizovaná, má špeciálne triedy pre žiakov so zdravotným znevýhodnením. Súčasťou školy je školský klub detí, školská jedáleň, dve telocvične a Športový areál Rudolfa Valentu.

Vízia školy:

Byť modernou školou, kde každý môže byť úspešný na ceste k poznaniu, škola smerujúca k vyššej spokojnosti zákazníka – žiaka, rodiča, spoločnosti.

Poslanie školy:

Poskytnúť rodičom, žiakom modernú cestu výchovy a vzdelávania k múdrym, dobrým, aktívnym a šťastným deťom. Našou snahou je pripraviť žiakov na reálny život a aktívne riešenie problémov. Každému žiakovi poskytovať individuálny prístup a orientovať sa na osobnosť dieťaťa, a to nielen v čase vyučovania, ale aj v popoludňajších hodinách v školskom klube, alebo pri záujmovej činnosti.

Hodnoty, ktoré škola uznáva:

• sloboda a zodpovednosť
  • úcta a ľudskosť
  • spolupráca a dôvera
  • pocit bezpečia

Silné stránky školy:

• podpora tvorivých učiteľov
  • kreativita učiteľov
  • bazén, ihriská, dve vlastné telocvične
  • úspechy v športe
  • mimoškolské akcie
  • záujmová činnosť
  • družba s Rumunskom
  • ŠKD - ranná služba a letná činnosť
  • letný tábor zameraný na spoznávanie kultúry a prírodných krás Slovenska
  • zapájanie do projektov

Zámery rozvoja školy:

• zvyšovať rozvoj funkčnej gramotnosti žiaka
  • zlepšovať úroveň čitateľskej gramotnosti
  • skvalitňovať edukačný proces v anglickom jazyku prostredníctvom kooperatívneho vyučovania
  • zavádzať rovesnícke vyučovanie v prírodovedných predmetoch
  • stať sa Zelenou školou
  • zabezpečovať požadovanú kvalitu výchovno vzdelávacieho procesu starostlivosťou o kvalifikačnú štruktúru pedagogického zboru

• Základná škola Dr.V.Clementisa, Tisovec
    Francisciho 803, 98061 Tisovec
  • +421 x 475493207

zs1tisovec@gmail.com

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.