Profil školy História školy New sub page

Profil školy

Základná škola Dr.Vladimíra Clementisa v Tisovci je od 1.januára 2002 škola s právnou subjektivitou. Je plnoorganizovaná, má špeciálne triedy pre žiakov so zdravotným znevýhodnením. Súčasťou školy je školský klub detí, školská jedáleň, dve telocvične a Športový areál Rudolfa Valentu.

Vízia školy:

Byť modernou školou, kde každý môže byť úspešný na ceste k poznaniu, škola smerujúca k vyššej spokojnosti zákazníka – žiaka, rodiča, spoločnosti.

Poslanie školy:

Poskytnúť rodičom, žiakom modernú cestu výchovy a vzdelávania k múdrym, dobrým, aktívnym a šťastným deťom. Našou snahou je pripraviť žiakov na reálny život a aktívne riešenie problémov. Každému žiakovi poskytovať individuálny prístup a orientovať sa na osobnosť dieťaťa, a to nielen v čase vyučovania, ale aj v popoludňajších hodinách v školskom klube, alebo pri záujmovej činnosti.

Hodnoty, ktoré škola uznáva:

• sloboda a zodpovednosť
  • dôvera v rast žiaka
  • uznanie individuálnych rozdielov medzi žiakmi
  • chyba ako prostriedok učenia
  • spolupráca
  • učenie sa činnosťou

Silné stránky školy:

• podpora tvorivých učiteľov
  • ochota učiteľov vzdelávať sa
  • zapájanie učiteľov do aktivít školy
  • spolupráca s mestom a inými subjektami
  • bazén, dve vlastné telocvične
  • práca s individuálne začlenenými žiakmi
  • zapájanie do projektov
  • materiálno-technické vybavenie
  • relatívne mladý pedagogický kolektív so záujmom o prácu s deťmi

• Základná škola Dr.V.Clementisa, Tisovec
    Francisciho 803, 98061 Tisovec
  • +421 x 475493207

Lorem ipsum

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed venenatis mollis lac us a egestas.