Koordinátor projektu: Mgr. Petra Kertész

Recyklovanie a separovanie nás stojí len čas, keďže za triedený odpad sa neplatí. Platí sa len za odpad, ktorý končí na skládke.

Naša škola sa už niekoľko rokov zapája do programu Recyklohry. Projekt s názvom „RECYKLOHRY“ je školský recyklačný program, ktorý učí žiakov  ako správne nakladať s odpadmi, triediť a následne recyklovať vyradené elektrozariadenia a batérie. Tieto témy zahŕňa do výučby v školách na Slovensku tak, aby sa správne návyky stali súčasťou životného štýlu nastupujúcej generácie.

Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili. Naša škola je vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou je umiestnená v budove školy.

Zároveň sa naši žiaci zapájajú do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré organizátor projektu zadáva.

Taktiež sa na našej škole každoročne organizuje ZBER BATÉRIÍ, do ktorého sa zapájajú žiaci všetkých tried a ich rodičia.

Za nazbierané batérie, drobné elektrozariadenia, tonery a splnené úlohy získava naša škola body, za ktoré žiakom môžeme obstarať rôzne učebné pomôcky, hry, či rôzne vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

Aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma staré batérie, tonery alebo vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich našej škole. Zaistíte tak ich recykláciu a našim deťom pomôžete získať body na vysnívanú odmenu.