• Riaditeľské voľno - zrušené

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Oznamujeme Vám, že riaditeľské voľno je zrušené z dôvovdu choroby lektorky. V piatok bude prebiehať vyučovanie podľa rozvrhu. Školská jedáleň a školský klub bude v prevádzke.

Ďakujeme za pochopenie.

• LYŽIARSKY VÝCVIK

• V dňoch od 15.1. do 19.1. 2024 žiaci VIII.B, IX. A a IX.B triedy absolvovali lyžiarsky výcvik v stredisku PARK SNOW DONOVALY. Hory, sneh, zábava, pohyb, radosť... to boli základné atribúty nášho lyžiarskeho výcviku. Žiaci boli rozdelení do štyroch skupín podľa lyžiarskych schopností a zručností. Tí žiaci, ktorí sa už vedeli lyžovať, zdokonaľovali svoje schopnosti. A tí, ktorí stáli na lyžiach prvýkrát, sa postupne učili lyžovať. Pokroky boli viditeľné každý deň. Vo voľnom čase sme trávili popoludnia a večery spolu a užili si plno aktivít a zábavy. V predposledný deň nám počasie neprialo, preto sme sa vyviezli lanovkou na Novú hoľu, aby sme si spestrili upršaný deň.

Prežili sme síce náročný týždeň, ale plný zábavy a spoločných chvíľ. Žiaci si z neho odnášajú nezabudnuteľné zážitky.

Naše poďakovanie patrí sponzorom: Mestské lesy Tisovec, Pizza Caffé Darijan, MAS, Papiernictvo Krekáň, obchod Vikea, p. Stanová Hajtmanová, p. Kručeková - IVELI

Mgr. Petra Kertész, Mgr. Gabriela Kéry, Ing. Jana Belicová, Ing. Eva Brndiarová

• LYŽIARSKY VÝCVIK III.

• Štvrtok - oddychové dopoludnie, poobedňajší výlet lanovkou a večerné vyhodnotenie lyžiarskeho výcviku s prekvapením.

Piatok - posledné lyžovanie, balenie a cesta domov. Bolo nám super ...

• Svetový deň mieru

• Svetový deň mieru – deň prímeria, nenásilia a zakopania vojnovej sekery, nielen vo vojne, ale aj medzi žiakmi v triede. V takomto duchu sa niesol projektový deň v I.B triede. Všetky práce, ktoré žiaci vytvorili sa stali nielen ozdobou, ale nesú v sebe aj odkaz, že mier je veľká hodnota, preto je dôležité, aby sme ho chránili a rozširovali ho. Pretože ak žiak pochopí a zvnútorní si myšlienku mieru a táto myšlienka v ňom bude klíčiť, tak bude postupne klíčiť aj v celej spoločnosti.

Podľa žiakov je mier: LÁSKA, ŠŤASTIE, PRIATEĽSTVO, RADOSŤ, KONIEC VOJNY A HÁDOK.

Trieda I.B

PS: viac fotografii sa nachádza v albume