Stránky predmetovej komisie Pracovné vyučovanie

Deň Zeme 2008

Deň Zeme

16.apríla  sme sa aj my, žiaci špeciálnych tried v Tisovci ,rozhodli prispieť k zlepšeniu nášho životného prostredia.

Našim cieľom bola Hradová.

Náučným chodníkom sme vystúpili na vrchol.

Počas výstupu sme sa zoznámili s faunou a flórou Hradovej ,nielen  zoči voči prebúdzajúcej sa prírode , ale aj z jednotlivých náučných tabúľ.

Pre našich žiakov to bol prvovýstup ,hoci v Tisovci, väčšina z nich žije od narodenia.

Odmenou za namáhavý výstup bol pohľad na Tisovec a okolie.

Po chvíli oddychu a posilnenia sme sa vydali na spiatočnú cestu a začali sme plniť našu hlavnú úlohu, čistenie turistických chodníkov.

12:00 hod. bola úloha splnená . Dokazovali to štyri igelitové tašky  plné plastových fliaš a odpadkov ,ktoré niektorí ,tiež návštevníci, „zabudli“ pri náučnom chodníku.

Verím, že táto akcia naučí  aj deti zo špeciálnych tried odpadky odhadzovať tam kam patria a nie voľne po uliciach.

Mgr.Eva Moncoľová