• Hry na snehu

Zima je už dávno tu, len sneh  nie a nie napadnúť. Dočkali sme sa ! Tešili sme sa z neho síce len pár dní, ale predsa. Žiaci prvého stupňa si ho vychutnávali plnými dúškami. Niektorí sa pokúsili na školskom dvore zhotoviť stavby zo snehu, iní zvolili preteky  na boboch, či lopároch. Pri pohľade na vonkajšie teploty, nám už len ostáva dúfať, že sa poriadnej snehovej nádielky do konca zimy ešte dočkáme.

• VÝTVARNÁ SÚŤAŽ: VESMÍR OČAMI DETÍ 2014

• Zapojili sme sa do súťaže počtom 15 prác /II.stupeň/ a dúfame, že i tento rok si obhájime pekné výsledky. ( Manicová A., Rončáková R., Laudárová L., Bysterská M., Kojnoková K., Kostka K.,Jagerčík J., Buchta R., Blahová N., Boháčik F.,Rosiar O. Matulová V.,Cavar D. ) viď. fotogaléria

Držím palce ! Mgr. K. Hutková

• FAŠIANGY NA GEMERI A MALOHONTE - 2014, VI. ROČNÍK VÝTVARNEJ SÚŤAŽE

• " Fašiangy, Turice.......kto nemá kožuška, zima mu bude........" Tieto naše zvyklosti a tradície sme si pripomenuli na VYV a VUM výrobou fašiangových masiek, z ktorých najkrajšie (13) sme zaslali do Gemersko - malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote.

(Šebo D.,Karasová E., Husanica, Maráková V., Demianová N., Buchtová N., Kamenská S., Rončáková R., Simanová S.,Vasová N., Lišková N., Guzmová B. ) viď.fotogaléria

Mgr. Katarína Hutková

• ZÁPIS DO 1. ROČNÍKA

• Základná škola Dr. V. Clementisa pozýva všetkých budúcich prvákov a ich rodičov

na zápis do 1. ročníka, ktorý sa uskutoční 6.2.2014 o 15.00 hod. na I. stupni ZŠ.

Prineste si so sebou:

- rodný list dieťa

- pastelky

- 5 eur  /na zakúpenie predpisových zošitov/

- dobrú náladu smiley

TEŠÍME SA NA VÁS !!!

• Olympiáda zo slovenského jazyka

• 13.decembra 2013 sa uskutočnilo v CVČ Relax v Rimavskej Sobote obvodné kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. Na tejto súťaži reprezentoval našu školu deviatak Fillip Boháčik - výherca školského kola. Žiak sa pripravoval pod vedením Mgr. Kataríny Hutkovej. Táto súťaž sa pre vysokú náročnosť neteší veľkej obľube, preto aj účasť bola nižšia /7 súťažiacich/, avšak o to kvalitnejšia.

Olympiáda mala rovnaký priebeh, ako v školskom kole.  Všetci súťažiaci boli pochválení  a bola vyzdvihnutá dobrá úroveň vedomostí. O umiestneniach rozhodovali aj jednobodové rozdiely. Filip sa umiestnil na veľmi peknom 3.mieste. Srdečne gratulujeme.

PaedDr.A.Keletiová

• Pasovanie prvákov do cechu študentského

•      Deň 28.november 2013 nebol len taký obyčajný deň. Bol plný očakávania, radosti i prekvapení, proste – zvláštny deň.

O 15.hodine mali byť naši prváci slávnostne pasovaní do cechu študentského a stať sa ozajstnými žiakmi našej školy. Nebolo to však také jednoduché. Museli splniť niekoľko pomerne zložitých úloh.

Hravá tanečná skladbička –„ Hop, cup, malý žiačik“ v úvode programu navodila tú správnu atmosféru. Báseň  Milana Rúfusa „Škola“ umocnila slávnostnosť chvíle. Následne sa štvrtáci prihovorili našim najmladším žiakom.

V prvej úlohe prváci počítali príklady z matematiky. Znamienka  plus a mínus si vôbec nepomýlili. Nakŕmili hladného draka, zarecitovali básničky k písmenkám. Z farebných slabík  poskladali nielen slová, ale aj celé vety, následne ich výrazne a nahlas prečítali.

Zaspievali veselé pesničky, uhádli všetky hádanky o zvieratkách. Pri plnení úloh prváci dokázali svoju pohotovosť, bystrosť, šikovnosť a um, za čo boli odmenení medailou, Pasovacím dekrétom i farebným balónikom.

Pred samotným pasovaním im štvrtáčky zarecitovali slávnostný sľub. Plniť ho a dodržiavať sa prváci zaviazali spoločným zvolaním „Tak sľubujeme!“ .Každý prváčik si po prečítaní svojho mena pokľakol pred „kráľa“ na vankúš. Skutočnú šabľu mu  „kráľ“ priložil raz na jedno, potom na druhé plece a riekol „Týmto ťa pasujem za prváka!

Mgr. D. Dianišková, Mgr. A. Demianová

• MIKULÁŠSKA METELICA

• Základná škola Dr. Vladimíra Clementisa v Tisovci pozýva všetkých na

MIKULÁŠSKU METELICU, ktorá sa uskutoční dňa 5.12.2013 o 16. hod.

v kinosále MsKS v Tisovci.

Prineste si so sebou dobrú náladu a ruky na tlieskanie.

• Návšteva detí z MŠ v I. A a v I. B triede

• V rámci spolupráce s Materskou školou v Tisovci  nás každoročne navštevujú malí predškoláci, ktorí sa prídu pozrieť na prvákov. Terajší prváci už majú za sebou  dva mesiace  školského roka. Prváci škôlkárom  ukázali, čo sa za dva mesiace naučili v škole.  Najprv im čítali písmenká a slová, ktoré sa už naučili. Ukázali, ako vedia  počítať  príklady z matematiky  a potom si spolu so škôlkármi zaspievali a zacvičili.  No a samozrejme  ich posadili na svoje miesta do školských lavíc, aby si skúsili aké je to byť školákom. Na pamiatku  nám škôlkári  napísali svoje mená na tabuľu a nakreslili obrázky „ Čo sa im páčilo v škole “. Odchádzali so slovami, že sa im v škole páčilo a že sa tešia  na prvú triedu.

Mgr. Tatiana Katreniaková

• GEMERSKÝ  ZVONČEK
          • GEMERSKÝ ZVONČEK

Dňa 19. novembra sa naši prváci Ondrej Ulický a Katka Dominiková  zúčastnili  súťaže v prednese poézie „ Gemerský zvonček“  v Hnúšti. Táto recitačná súťaž je určená pre žiakov prvého ročníka. Spomedzi  14 recitátorov si 1. miesto odniesol  náš žiak Ondrej Ulický z I. A triedy.  Za čo mu srdečne gratulujeme.

Mgr. Tatiana Katreniaková