• Valentínska pošta

• Ahojte!

Valentín, deň zamilovaných, sa nám pomaly a isto blíži a my si v tento deň vyznávame lásku možno i viac ako inokedy. Preto i Vy potešte kamarátku, kamaráta, pani učiteľku, či pani upratovačku milou valentínkou. Napíšte valentínku a vhoďte ju do schránky na vrátnici, keď sa vrátime do školy. Samozrejme, že zapojiť sa môžu aj všetci zamestnanci školy.

rozhlasovo-redakčný krúžok

• Všetkovedko

• Stalo sa už tradíciou, že naši žiaci sa zapájajú pravidelne do celoslovenskej súťaže Všetkovedko. Preverujú si svoje vedomosti z rôznych oblastí: prírodovedné, logické, umelecké aj jazykové.Tento  šk. rok sa zapojilo 24 žiakov I. stupňa. Boli žiaci, ktorým sa darilo viac a získali titul: Všetkovedko - Samko Kobyliak, Danielko Dutko, Alex Guzma, Alexandra Hlodáková, Miška Trubanová, Sofka Semotamová,  Karolínka Valentová, Matúško Temiak. Ďalší sa stali Všetkovedkovi učni. Žiaci získali zaujímavé ceny /šatky peračníky, ceruzky s logom/ a diplomy, ktoré im budú pripomínať Všetkovedka, ktorým určite všetci sú. Blahoželáme!

BB

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Z dôvodu vysokej chorobnosti v našej škole RUVZ so sídlom v R.Sobote prerušuje vyučovanie v škole od 2.2.2024 do 7.2.2024. Návrat žiakov do školy je 8.2.2024 (t.j. vo štvrtok).

Škola prechádza na dištančné vzdelávanie. Je potrebné sledovať edupage a prihlásiť sa na organizované online vyučovanie.

Vyjadrenie_RUVZ.pdf

• Riaditeľské voľno - zrušené

• Vážení rodičia, milí žiaci!

Oznamujeme Vám, že riaditeľské voľno je zrušené z dôvovdu choroby lektorky. V piatok bude prebiehať vyučovanie podľa rozvrhu. Školská jedáleň a školský klub bude v prevádzke.

Ďakujeme za pochopenie.

• LYŽIARSKY VÝCVIK

• V dňoch od 15.1. do 19.1. 2024 žiaci VIII.B, IX. A a IX.B triedy absolvovali lyžiarsky výcvik v stredisku PARK SNOW DONOVALY. Hory, sneh, zábava, pohyb, radosť... to boli základné atribúty nášho lyžiarskeho výcviku. Žiaci boli rozdelení do štyroch skupín podľa lyžiarskych schopností a zručností. Tí žiaci, ktorí sa už vedeli lyžovať, zdokonaľovali svoje schopnosti. A tí, ktorí stáli na lyžiach prvýkrát, sa postupne učili lyžovať. Pokroky boli viditeľné každý deň. Vo voľnom čase sme trávili popoludnia a večery spolu a užili si plno aktivít a zábavy. V predposledný deň nám počasie neprialo, preto sme sa vyviezli lanovkou na Novú hoľu, aby sme si spestrili upršaný deň.

Prežili sme síce náročný týždeň, ale plný zábavy a spoločných chvíľ. Žiaci si z neho odnášajú nezabudnuteľné zážitky.

Naše poďakovanie patrí sponzorom: Mestské lesy Tisovec, Pizza Caffé Darijan, MAS, Papiernictvo Krekáň, obchod Vikea, p. Stanová Hajtmanová, p. Kručeková - IVELI

Mgr. Petra Kertész, Mgr. Gabriela Kéry, Ing. Jana Belicová, Ing. Eva Brndiarová

• LYŽIARSKY VÝCVIK III.

• Štvrtok - oddychové dopoludnie, poobedňajší výlet lanovkou a večerné vyhodnotenie lyžiarskeho výcviku s prekvapením.

Piatok - posledné lyžovanie, balenie a cesta domov. Bolo nám super ...

• Svetový deň mieru

• Svetový deň mieru – deň prímeria, nenásilia a zakopania vojnovej sekery, nielen vo vojne, ale aj medzi žiakmi v triede. V takomto duchu sa niesol projektový deň v I.B triede. Všetky práce, ktoré žiaci vytvorili sa stali nielen ozdobou, ale nesú v sebe aj odkaz, že mier je veľká hodnota, preto je dôležité, aby sme ho chránili a rozširovali ho. Pretože ak žiak pochopí a zvnútorní si myšlienku mieru a táto myšlienka v ňom bude klíčiť, tak bude postupne klíčiť aj v celej spoločnosti.

Podľa žiakov je mier: LÁSKA, ŠŤASTIE, PRIATEĽSTVO, RADOSŤ, KONIEC VOJNY A HÁDOK.

Trieda I.B

PS: viac fotografii sa nachádza v albume

• Posledný deň pred vianočnými prázdninami

• 22.december bol posledný deň vyučovania pred vianočnými prázdninami a tiež sa ním skončilo čarovné obdobie adventu. V našej škole sme si ho spríjemnili, aby sme na prázdniny odchádzali dobre naladení. Ráno sa žiaci stretli v triedach so svojimi spolužiakmi a triednymi učiteľmi. Vypočuli si reláciu, ktorú pripravili žiaci rozhlasovo – redakčného krúžku. Poslednýkrát sa losoval adventný kalendár. Dnes mimoriadne sme obdarovali sladkou odmenou až 3 žiakov. V triedach prebehli vianočné besiedky a rozdávala sa aj vianočná pošta. Každá trieda si pod stromčekom vo vestibule našla svoj darček. Už tradične sme v škole privítali riaditeľa Mestských lesov Tisovec Ing. Karola Kubíniho a p. Zuzanu Vrábľovú, ktorí vyhodnotili jesennú aktivitu zberu gaštanov. Ocenili žiakov a triedy, ktorým sa podarilo vyzbierať najviac kilogramov.  Odmeny získali za triedy: 1.miesto – I.A  /452,8kg/, 2.miesto – II.A /291,2 kg/, 3.miesto – I.B /212,83 kg/; za jednotlivcov: 1.miesto – Ján Belica /I.A, 154 kg/, 2.miesto – Tobias Dacho /I.A, 134,8 kg/, 3.miesto – Bibiána Dachová /III.B, 134 kg/. Deň sme ukončili diskotékou, ktorú pre žiakov školy pripravil rozhlasovo-redakčný krúžok. Vytancovaní žiaci sa s dobrou náladou rozbehli na vianočné prázdniny.

Prajeme Vám pokojné vianočné sviatky prežité v kruhu najbližších.

• VIANOČNÝ ŠPORTOVÝ TURNAJ

Dňa 19.12.2023 si žiaci medzi triedami zmerali sily vo vybíjanej, florbale a volejbale. Zlatým klincom turnaja bol zápas medzi víťazným družstvom  deviatakov a družstvom pedagógov. Žiaci si zašportovali, odreagovali sa a na chvíľu si oddýchli i od bežných školských povinností.

• Vianočný bazár

• Vianoce majú svoj duchovný rozmer a sú aj o spolupatričnosti, srdečnosti, ochote byť nápomocní druhým, ktorí to potrebujú. Pomáhať chceme aj my, učitelia školy. Preto už tradične pred Vianocami sme dňa 19.12.2023 pre špeciálne triedy usporiadali Vianočný bazár. Žiaci mali k dispozícii fiktívne peniaze, ktoré mohli získať za dochádzku, vzorné správanie a výsledky v škole.  Postupne si za svoje „peniaze“ mohli kúpiť rôzne veci na oblečenie, kozmetiku či darčekové predmety. Bazár urobil deťom radosť, zároveň sa učili narábať s peniazmi. Už  vedia, že nič nie je zadarmo a majú aj skúsenosť, že keď človek dobre a poctivo pracuje má viac ako ostatní.