2019/2020 - splnené úlohy

Vyrob si recyklorúško!

Situácia, v akej sme sa v posledných dňoch kvôli ochoreniu COVID-19 ocitli nie je pre nikoho ľahká. Byť v domácej karanténe je zložité a je úplne normálne, že na Vás môže dôjsť chvíľka smútku a úzkosti. Je veľmi dôležité zachovať si v týchto dňoch aspoň nejaký optimizmus a dobrú náladu. Veríme, že aj naša aktuálna – karanténna úloha Vás aspoň na malú chvíľku rozveselí a privedie na pozitívne myšlienky.

Heslo dnešných dní určite poznáte: Nosiť rúško nie je hanba!

Využite už nepotrebný textil alebo iný vhodný materiál a vyrobte si z neho rúško.

Rúško musí byť funkčné, aby Vás naozaj ochránilo. Aký postup na jeho zhotovenie použijete je len na Vás. Rúško môžete vyrobiť zo šatky alebo starého trička a nebudete k tomu potrebovať ani ihlu a niť. Alebo sa nechajte inšpirovať rôznymi návodmi na internete. Rúško si môžete ozdobiť podľa Vašej fantázie – môžete si naň našiť zvieratko, nakresliť obrázok, napísať názov obľúbenej hudobnej skupiny. Na konečnú výzdobu sa naozaj veľmi tešíme. Veríme, že pri zhotovovaní rúšok malým žiakom pomôžu rodičia alebo starší súrodenci a tí starší to zvládnu určite aj sami.

Do tejto úlohy sa zapojilo 78 žiakov, ktorí nás potešili svojimi fotkami a úžastnými nápadmi. Všetky fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume našej školy.

SMS - Starý Mobil Sem!

Zberová súťaž, za každý odovzdaný mobil získa naša škola 10 bodov. Tento rok sme vyzbierali 105 mobilných telefónov.

Zbieram, zbieraš, zbierame!

Na našej škole sme pripravili propagačnú akciu k zberu mobilov.

zbieram__zbieras__zbierame.docx

Prečo Recyklohry u nás v škole fungujú?

Táto úloha bola určená pre koordinátora projektu Recyklohry, ktorý vyplnil dotazník, ako a hlavne prečo projekt Recyklohry na našej škole funguje.  Mnohé školy majú problém naštartovať alebo udržať projekt na škole aktívny. Aj takto si možeme pomôct, ak spolu pozdieľame svoje skúsenosti a tipy na dobré fungovanie Recyklohier na škole.

Preco_u_nas_Recyklohry_funguju.docx

Čo s klimatickou krízou?

Zvyšovanie oxidu uhličitého spôsobuje nárast teploty zemského povrchu! Poviete si, že takí malí Recyklohráči, ako sme my, toho veľa neovplyvnia... no zdanie klame. Aj my sme prispeli k tomu, aby sme oxid uhličitý v našom ovzduší znižovali a premieňali ho na niečo užitočné. Žiaci deviateho ročníka na školskom dvore zasadili dva stromy. Žiaci v školskom klube za pomoci svojich vychovávateliek vytvorili krásny strom z odpadového materiálu.