• Športový deň v špeciálnych triedach

•     06. 10. 2023 sme zorganizovali v špeciálnych triedach športový deň, ktorý bol realizovaný v Športovom areáli Rudolfa Valenta. Športový deň sme začali rozcvičením. Čakalo nás množstvo zaujímavých a aktivizujúcich hier a športových disciplín ( skok z miesta, cvičenie s kruhom, hod loptičkou na cieľ, prekážkový beh,  metlobal, futbal).

Vyhodnotenie: 1. miesto -  IX. C trieda, 2. miesto – V. C trieda, 3. miesto – IV. C trieda, 4. miesto – VIII. C trieda. Všetci žiaci boli víťazmi a boli odmenení sladkosťami.

Tento deň sme sa tešili z krásneho slnečného babieho leta. S dobrými pocitmi, že sme urobili niečo pre svoje zdravie, sme ukončili športový deň.

Ing. Eva Rošková a triedne učiteľky špeciálnych tried

Mgr. Švihlová - Anglický jazyk – 5.-6.ročník - utorok 14.00-15.00

• Rodičovská rada

• Milí rodičia,
            v mene Združenia všetkých rodičov Vám chcem poďakovať za Vašu pomoc, ktorú ste aj v
            minulom školskom roku poskytli našej Základnej škole v Tisovci – finančnú, fyzickú alebo
            akúkoľvek. Naše príspevky do Rodičovského združenia sú podporou pri skvalitnení výučby
            a prostredia našich detí, Rodičovské združenie sa snaží vychádzať v ústrety potrebám ZŠ
            a zároveň vytvára priestor, kde dochádza k vzájomnej spolupráci medzi rodičmi a školou.
            A preto by som Vás v mene Rodičovského združenia chcela poprosiť o Vašu
            nenahraditeľnú pomoc aj v tomto novom školskom roku 2023/2024 – uhradením
            rodičovského príspevku alebo ak poznáte vo svojom okolí nejaké možnosti na výpomoc
            škole, prerokujte tieto okolnosti na triednych aktívoch s triednymi učiteľmi. Výška
            rodičovského príspevku zostáva sj tento rok v rovnakej sume.
            Milí rodičia, zastavme sa v tomto uponáhľanom svete. Majme čas pre naše deti - učme sa
            s deťmi, rozprávajme sa s nim, riešme ich problémy a tým ich dobre pripravíme do života.
            Prajem Vám i sebe veľa šťastia a zdravia, a veľa porozumenia s deťmi i ich učiteľmi.

Za rodičov
            Lýdia Magyarová

PS. Vyúčtovanie rodičovských príspevkov za minulý školský rok nájdete na stránke školy
            pod kolonkou Rodičovská rada.

• Európsky deň jazykov 2023 – Povedzte ÁNO jazykom!

• 26. september – Európsky deň jazykov, ktorý vyhlásila Rada Európy v roku 2001. Počas Európskeho roka jazykov si ho školy v členských krajinách každoročne pripomínajú prostredníctvom rôznorodých aktivít (napríklad súťaží, kvízov, besied, školských rozhlasových vysielaní, športových podujatí). Cieľom Európskeho dňa jazykov je upozorniť na dôležitosť učenia sa jazykov, podporiť rozvoj viacjazyčnosti, jazykovej a kultúrnej rozmanitosti, interkultúrneho porozumenia i celoživotného vzdelávania.

Pri príležitosti Európskeho dňa jazykov 2023, ktoré má tento rok motto „Povedzte ÁNO jazykom!“  sme sa aj my v spolupráci s našou školskou knižnicou zapojili do pre nás tak významného dňa. Žiaci prvého stupňa si zasúťažili v  skladaní písmekového puzzle a pexese v anglickom, slovenskom a českom jazyku. Žiaci druhého stupňa taktiež súťažili v písmenkovom puzzle, ale v anglickom, nemeckom a ruskom jazyku. Žiaci 1. aj 2. stupňa riešili prostredníctvom programu KAHOOT rôzne úlohy zamerané na poznávanie vlajok rôznych krajín. Ďalej žiaci priraďovali výrazu "Ahoj, ako sa máš?" rôzne znenia v cudzích jazykoch. Do aktivity a uvedeného dňa sa na jednotlivých hodinách, ktoré sa uskutočnili v našej renovovanej školskej knižnici zapojilo celkovo okolo 160 žiakov. Tieto aktivity a jazykové kvízy zorganizovali naše šikovné deviatačky (Julianka Belicová, Nelka Tokárová, Vanesa Ďurčíková, Radka Kručeková, Laura Tremmelová a Tamara Vasová) pod vedením pani učiteliek anglického jazyka. Žiaci, ktorí sa prejavovali najaktívnejšie dostali napokon malú sladkú odmenu ako odmenu pre jazýčky. Takže... "Povedzte ÁNO jazykom!"  :-)

Mgr. B. Gandžalová, Mgr. V. Švihlová, Ing. J. Belicová

• Svetový deň srdca v ŠKD

• Svetový deň srdca si každoročne pripomíname 29. septembra. Cieľom je zvyšovanie povedomia o skutočnosti, že srdcovo -cievne ochorenia sú celosvetovo najčastejšou príčinou úmrtí, ako aj o možnostiach prevencie. Aj my sme si s našimi družinármi pripomenuli tento deň rôznymi aktivitami, ktoré sme zrealizovali v našej školskej knižnici..