Do galérie Krúžok ŠIKOVNÍČEK boli pridané fotografie.
Novinky
Krúžok ŠIKOVNÍČEK
Návšteva detí z MŠ v I. A a v I. B triede
V rámci spolupráce s Materskou školou v Tisovci nás každoročne navštevujú malí predškoláci, ktorí sa prídu pozrieť na prvákov. Terajší prváci už majú za sebou dva mesiace školského roka. Prváci škôlkárom ukázali, čo sa za dva mesiace naučili v škole. Najprv im čítali písmenká a slová, ktoré sa už naučili. Ukázali, ako vedia počítať príklady z matematiky a potom si spolu so škôlkármi zaspievali a zacvičili. No a samozrejme ich posadili na svoje miesta do školských lavíc, aby si skúsili aké je to byť školákom. Na pamiatku nám škôlkári napísali svoje mená na tabuľu a nakreslili obrázky „ Čo sa im páčilo v škole “. Odchádzali so slovami, že sa im v škole páčilo a že sa tešia na prvú triedu.
Mgr. Tatiana Katreniaková
GEMERSKÝ ZVONČEK
Dňa 19. novembra sa naši prváci Ondrej Ulický a Katka Dominiková zúčastnili súťaže v prednese poézie „ Gemerský zvonček“ v Hnúšti. Táto recitačná súťaž je určená pre žiakov prvého ročníka. Spomedzi 14 recitátorov si 1. miesto odniesol náš žiak Ondrej Ulický z I. A triedy. Za čo mu srdečne gratulujeme.
Mgr. Tatiana Katreniaková
GEMERSKÝ ZVONČEK
Do galérie GEMERSKÝ ZVONČEK boli pridané fotografie.

Viacboj všestrannosti
V stredu 13.11. sa malí športovci vybrali do Rimavskej Soboty, kde si zmerali sily v rôznych športových disciplínach. Nakoniec si odniesli Ľubko Husanica- 1. miesto, Matej Vaso- 1. miesto, Zojka Jurčiaková- 2. miesto a Saška Sirotová-3. miesto.
PaedDr. K. Dominiková
OČAP október
Do galérie OČAP október boli pridané fotografie.
VYV v 7. ročníku: AKČNÉ UMENIE
Predstavujeme AKČNÉ UMENIE. VYV " po novom". Žiačky : S. Kamenská, M. Pavlikovská, B. Ballová, V. Manicová, B. Guzmová, N. Vasová, N. Buchtová a J.Dovalová odprezentovali zručnosti v tvorbe projektu na TÉMU _ VYJADRENIE MYŠLIENKY prostredníctvom AKČNÉHO UMENIA v rámci tematického okruhu PODNETY VÝTVARNÉHO UMENIA / médiá, štýly, procesy, techniky, témy/. Svojím výkonom dokázali charakterizovať základné prvky akčného umenia, vedeli použiť jeho prejavy a vyjadriť myšlienku aj neverbálne. Viď. fotoalbum. Vyuč. VYV Mgr. K. Hutková
Akčné umenie
Do galérie Akčné umenie boli pridané fotografie.
Muránska Planina
Do galérie Muránska Planina boli pridané fotografie.
OČAP október
Do galérie OČAP október boli pridané fotografie.
Beseda o národnom parku Muránska Planina
Dňa 13. Novembra 2013 sa žiaci 6. ročníka v rámci enviromenálnej výchovy zúčastnili besedy o Národnom parku Muránska Planina priamo v informačnom stredisku v Muráni. Zamestnanci informačného strediska si pre žiakov pripravili prezentáciu o Národnom parku Muránska planina, zameranú na spoznávanie základných informácií o založení, fungovaní a správe národného parku, ale aj o významných prírodných klenotoch muránskej planine – faune, flóre či krasových útvaroch. Po vyčerpávajúcej prednáške pani riaditeľky Ing. Jany Šimidovej, bola pre žiakov pripravená ukážka práce policajného zboru pri zadržiavaní páchateľov za pomoci policajných psov. Žiaci mali možnosť vidieť prácu policajných psov, ale aj možnosť vyskúšať na samých sebe byť páchateľom . To sa žiakom veľmi páčilo. Po zaujímavej ukáže policajného zboru sa žiaci oboznámili s miestnosťou informačného centra Muránskej planiny zameranej na prezentáciu základných informácií o Národnom parku. Na záver si zamestnanci Národného parku Muránska planina pripravili pre žiakov, informačný pracovný list o Národnom parku Muránska planina. Tí najlepší boli obdarovaní knižnou odmenou.
OČAP
Dňa 29.10.2013 sa v na ZŠ Dr. V. Clementisa Tisovec konal kurz ochrany človeka a prírody - OČAP.
Kurzu sa zúčastnili žiaci II. stupňa ZŠ. Prípravou kurzu boli poverení učitelia TSV Mgr. Marian Petrok a Mgr. Erika Hanusková. Kurz začal evakuáciou žiakov z bvudovy lebo bol vyhlásený požiarny poplach. Žiaci sa sústredili pred budovou školy, kde boli oboznámení s ďalším programom kurzu. Pre žiakov boli pripravené 4 stanovištia, na ktorých mali plniť úlohy rôzneho zamerania. No úplne na začiatku kurzu bola pre žiakov naplánovaná ukážka kinologického klubu Hnúšťa, kde cvičitelia p. Radič, p. Svitek a p. Hrdlovič ukázali so svojimi psíkmi rôzne metódy výcviku poslušnosti,obrany a prípravy mladých psíkov . Táto ukážka bola zorganizovaná na vysokej úrovni a touto cestou sa chceme poďakovať kinologickému klubu za zaujímavé ukážky. Po týchto ukážkach nasledovali úlohy na stanovištiach zdravotnej prípravy, dopravnej prípravy, brannej prípravy a na jednom stanovišti boli príslušníci PZ SR z Hnúšte, ktorí žiakom urobili prednášku o bezpečnosti v doprave, kriminalite mládeže a oboznámili ich o rôznych trestných činoch mladistvých s ktorými mali osobné skúsenosti.
Zdravotná príprava bola zameraná hlavne na praktickú činnosť, pri ktorej žiaci mali za úlohu poskytnúť adekvátnu prvú pomoc pri rôznych poraneniach. Zdravotnú prípravu zabezpečovali žiaci deviateho ročníka, ktorí žiakom poskytli teoretické poznatky a potom si vyskúšali aj prax.
Dopravná príprava bola zameraná hlavne na bezpečnosť žiakov pri cestnej doprave, pri použití dopravných prostriedkov , ktoré využívajú aj samotní žiaci. Žiakom prednášal Mgr. Peter Frntic, ktorý si pripravil na výučbu prezentáciu , kde žiakov oboznámil so základnými predpismi, značkami a následne si žiaci urobili krátky test, ktorý si potom aj vyhodnotili.
Branná príprava bola rozdelená na dve časti. V jednej časti sa oboznámili s pojmami, ktoré sa používajú v brannej príprave. Vyskúšali si použitie ochranných masiek, preneosu raneného a oblekov, ktoré sa využívajú v zamorených priestoroch ( túto časť organizovali žiaci 9. ročníka).
Druhá časť spočívala v branných schopnostiach žiakov, keď mali za úlohu absolvovať krátku trasu na ktorej mali rôzne nástrahy ako napr. prebehnutie cez pneumatiky, lezenie cez prekážky, prerúčkovanie 5 metrového rebríka, plazenie , presun lanom cez prekážku... a iné. Za druhú časť boli zodpovední Mgr. Petrok a Mgr. Hanusková.
Kurz sa nám vydaril, bolo výborné počasie , žiaci zvládli svoje úlohy a dôležité je , že tieto úlohy plnili s nadšením a úsmevom. Poďakovanie patrí všetkým organizátorom, kolegom a samozrejme aj príslušníkom PZ SR v Hnúšti- ppráp Ing. Petrovi Šablatúraovi, strzm. Milošovi Trnavskému.
Olympiáda zo slovenského jazyka
Tento rok sme po štvrtýkrát na našej škole organizovali Olympiádu zo slovenského jazyka a literatúry. 11.novembra 2013 súťažili naši ôsmaci a deviataci v troch kolách. Pre ôsmakov to bola nová skúsenosť, zatiaľ čo deviataci riešili olympiádu po druhýkrát. Olympiáda pozostávala z dvoch častí. V písomnej časti si žiaci preverili svoje vedomosti z gramatiky a literárnej výchovy, zahrali sa na spisovateľov. V ústnej časti predviedli svoje rečnícke schopnosti pred trojčlennou odbornou porotou /Mgr. E.Hanusková, Mgr. K. Hutková, PaedDr. A.Keletiová/.
Plný počet bodov, ktoré mohli žiaci získať bol 55. Pri dosiahnutí 40 bodov sa žiak stal úspešným riešiteľom olympiády. Z 17 žiakov sme mali 10 úspešných riešiteľov. Na prvom mieste sa umiestnil Filip Boháčik, ktorý nás bude reprezentovať na obvodnom kole v Rimavskej Sobote. Budeme mu držať palce. Druhé miesto obsadila deviatačka Lujza Laudárová. Máme dve tretie miesta Viktor Dolinaj a Bianca Oravcová. Srdečne gratulujeme.
Víťazi boli odmenení vecným cenami, avšak každý súťažiaci si zo súťaže odniesol novú cennú skúsenosť.
PaedDr. Anna Keletiová
Návšteva detí z MŠ v I. A a v I. B triede
Do galérie Návšteva detí z MŠ v I. A a I. B triede boli pridané fotografie.

Deň jablka v III. B
V našej triede sa stalo už tradíciou, že si každý rok v októbri pripomíname Deň jablka. Začína sa súťažou o najkrajšie jabĺčko a tak sa ,,jabĺčková" polička plní týmto zdravým ovocím už niekoľko dní predtým. Hoci sme sa snažili rôznymi zákulisnými trikmi ovplyvniť našich porotcov (kamarátov z iných tried) pri rozhodovaní, pani učiteľka to opäť zariadila tak, aby víťazi boli vybratí spravodlivo. Na 1. mieste sa umiestnilo veľké jablko Samka Mániho, 2. miesto patrilo malému červenému jabĺčku Zarky Trnavskej a 3. miestu sa tešila Sofinka Pastýrová so svojím veľkým zeleným jablkom. Vyučovanie s jabĺčkami je vždy zaujímavé, pretože pani učiteľka si pre nás pripraví úlohy, ktoré sa nám plnia akosi ľahšie a rýchlejšie ako inokedy. Alebo je to tým, že sme plní vitamínov z jablkových mís, ktoré končia v našich bruškách rýchlosťou blesku?
No veď len pozrite, čo všetko sme stihli: zopakovať si slovenský jazyk, porozprávať zaujímavosti o jablkách, vytvoriť cinquain, namaľovať tušom prierez jablkom, zistiť, kto z nás je tento rok najrýchlejším jabĺčkovým jedákom (víťazom bol Janko Ferenčík), zatancovať si jabĺčkový tanec (tento rok boli najšikovnejšie tanečníčky Kajka Mániová a Dominika Vlčeková), no a na záver - oboznámiť sa a ochutnať jabĺčkové dobroty. Niektoré z nich sme jedli prvýkrát, ale určite nie posledný! Ovsená kaša s jablkami, jablkové cereálne tyčinky, ryžové raciolky s jablkom a škoricou, brumíky s jablkovou náplňou, jablkové pyré, všetko nám veľmi chutilo. A jablkový závin (ktorý nám upiekla pani učiteľka
) s jablkovým čajom so škoricou, bol naozaj super záverom nášho jabĺčkového dňa. Hm, ktovie, čo nás čaká s jabĺčkami o rok?PS: Chcete to vidieť na vlastné oči? Pozrite sa na nás vo fotoalbume.

Krúžok ŠIKOVNÍČEK
Do galérie Krúžok ŠIKOVNÍČEK boli pridané fotografie.

Timravina studnička
Dňa 29.októbra 2013 sme sa zúčastnili recitačnej súťaže Timravina studnička, ktorá je venovaná tejto spisovateľke. Našu školu reprezentovali traja chlapci: Ján Striežovský /II.A/, Lukáš Mário Novota /V.B/ a Miroslav Búr /VIII.A/. Tento deň bol úspešný pre Lukáša Novotu, ktorý vo svojej kategórii zvíťazil a bude nás reprezentovať na vyššom kole súťaže v Lučenci. Blahoželáme a budeme mu držať palce. Tretie miesto si "vyrecitoval" Mirko Búr, ktorému tiež gratulujeme a ďakujeme, že sa tejto súťaže zúčastnil, hoci bol v škole žiacky atraktívnejší program. Aj keď sa druhák Janko Striežovský neumiestnil, jeho výkon sa však vyrovnal ostatným súťažiacim.
Kompletné výsledky a fotografie z tejto súťaže nájdete na stránke:
http://relaxrs.webnode.sk/products/obvodne-kolo-sutaze-v-prednese-povodnej-slovenskej-prozy-timravina-studnicka/
PaedDr.A.Keletiová
Hry v prírode na I. stupni ZŠ
Teplé jesenné slniečko vylákalo najmladších žiakov von do prírody. V rámci hodín telesnej výchovy naši školáci s chuťou absolvovali v dňoch 21.októbra – 25.októbra 2013 – jesenné Hry v prírode. Tentokrát bolo ich hlavným zameraním púšťanie šarkanov a šikovné
hlavičky našich žiakov, veľmi rýchlo športovú aktivitu pomenovali „Šarkaniáda“.
Nad obzor sa vzniesol húf pestrofarebných vtákov, sovičiek, motýľov či drakov. Nechýbali ani veľryby, či žraloky, ktoré vlniacim sa telom rozrážali teplý prúdiaci vzduch. V svojej nadmernej veľkosti boli dôstojné a majestátne ako nádherne krúžili nad kopcami Krivej. Natešení školáci predlžovali navigačné „ špagáty „ svojich zverencov a neúnavne brázdili rozzelenané stráne. Pretekali sa v tom , kto najvyššie, najrýchlejšie, alebo najdlhšie........Šťastím žiariace oči, ružové líčka a najširší úsmev na svete ,boli jasným signálom toho,že sa jesenné hry v prírode naozaj vydarili.
Za celý kolektív 1.stupňa Mgr. D. Dianišková.
Tvorivé dielne na I. stupni
Gemersko-malohontské osvetové stredisko v Rimavskej Sobote nám ponúklo v mesiaci október tvorivé dielne zamerané na výrobu šperkov z korálikov.
Do týchto tvorivých dielní sa zapojili všetky triedy na I. stupni našej ZŠ. Deti si precvičili jemnú motoriku rúk a trpezlivosť pri vytváraní šperkov. Pod vedením pani Magdalény Kantorovej, ktorá k nám prišla z GOMS z Rimavskej Soboty si všetci zapojení žiaci vyrobili náramky a náušnice z korálikov. Výrobky sa im páčili a tešili sa z pekných šperkov.
Mgr. Tatiana Katreniaková
Tekvicová párty
Dňa 22. 10. 2013 sa v prvých ročníkoch ZŠ v Tisovci konala tekvicová párty. Bolo to stretnutie troch generácií – detí, rodičov a starých rodičov, ktorí si priniesli tekvice, gaštany, šípky, vetvičky a jesenné plody. S chuťou a s radosťou sa pustili do práce.
Fantázia detí spolu s prácou dospelých nadobudla reálnu podobu. Obyčajné tekvice sa zmenili na rozprávkové strašidielka s rôznymi fantastickými menami. Usmiate tváričky a spokojnosť detí hovorili za všetko. Deti sa spolu so svojimi rodičmi fotili s hotovými výrobkami. S hrdosťou ich uložili na výstavku. Bolo ťažké vybrať najkrajšie tekvičky, lebo všetky boli veľmi krásne. Preto sme diplomy udelili všetkým deťom.
Toto milé stretnutie splnilo svoj cieľ. Obohatilo nás všetkých o nové zážitky, rozvíjalo tvorivosť našich najmenších a prispelo k lepšiemu poznaniu sa detí i rodičov navzájom.
Triedne učiteľky I. A, I. B
Mgr. T. Katreniaková, Mgr. M. Janečeková
Zvonenia
Sobota 27. 6. 2026Jedálny lístok
- zatiaľ žiadne údaje