Zápis do 1. ročníka sa v tomto školskom roku uskutočnil celkom netradične. Spôsobila to pani Zima, ktorá namiesto „natriasania“ bielej perinky na lúkach a stráňach, sa rozhodla schovať práve do našej základnej školy. Neprišla však sama, ale s celým svojím kráľovským sprievodom. Cencúľové ťažké žezlo majestátne dvíhala do výšky a čarovala, čarovala....
Bielulinké snehové vločky rozžiarili očká našich budúcich prváčikov. A tí veselí snehuliaci! Potichúčku sa chichotali, až sa im čierne gombičky natriasali na okrúhlučkých bruškách. Deťúrence snehuliačikov s radosťou chytali za ľadové rúčky a kráčali za nimi do zimnej rozprávky... Šli dlho a dlho. Vieme kadiaľ prešli, lebo zanechali za sebou stopy. Niektoré modré, iné červené i zelené.
V triedach sa snehové vločky hravou formou presvedčili, že budúci prváci sú šikovní a veľa sa už naučili. Poznali čísla, keď hádzali kockou a skákali škôlku. Poznali aj farby, lebo presne vymaľovali vláčik, stromčeky i kvety, zložené z farebných geometrických tvarov. Pani Zime zaspievali veselé pesničky, zarecitovali pekné básničky. Pomohli poobliekať postavičky do teplého svetríka, ktorému dokreslili farebné vzory. Nakŕmili hladné zvieratká, poskladali obrázky. Ďakujeme pani Zime, že zavítala do našej základnej školy a pozdravila našich šikovných budúcich prváčikov.
Pani učiteľky primárneho vzdelávania ZŠ
" Fašiangy, Turice.......kto nemá kožuška, zima mu bude........" Tieto naše zvyklosti a tradície sme si pripomenuli na VYV a VUM výrobou fašiangových masiek, z ktorých najkrajšie (13) sme zaslali do Gemersko - malohontského osvetového strediska v Rimavskej Sobote.