• Separovanie nie je hlúposť

Koordinátor projektu: Mgr. Petra Kertész

Naša škola sa už niekoľko rokov zapája do programu Recyklohry. Projekt s názvom „RECYKLOHRY“ je školský recyklačný program, ktorý učí žiakov  ako správne nakladať s odpadmi, triediť a následne recyklovať vyradené elektrozariadenia a batérie. Tieto témy zahŕňa do výučby v školách na Slovensku tak, aby sa správne návyky stali súčasťou životného štýlu nastupujúcej generácie.

Program usporadúva spoločnosť ASEKOL SK, ktorá zaisťuje zber a recykláciu elektrozariadení, ktoré už doslúžili. Naša škola je vybavená zbernou nádobou na vyradené drobné elektrozariadenia. Zberná nádoba poskytnutá spoločnosťou je umiestnená v budove školy.

Zároveň sa naši žiaci zapájajú do zábavných hier a súťaží, výtvarných či fotografických úloh a kvízov z oblasti triedenia a recyklácie odpadov, ktoré organizátor projektu zadáva.

Taktiež sa na našej škole už tretí školský rok organizuje ZBER BATÉRIÍ, do ktorého sa zapájajú žiaci všetkých tried a ich rodičia.

Odovzdali sme 541 kg batérií, 115 mobilov, tri zberné boxy použitých tonerov, veľa malých a veľkých elektrozariadení.

Za nazbierané batérie, drobné elektrozariadenia, tonery a splnené úlohy získava naša škola body, za ktoré žiakom môžeme obstarať rôzne učebné pomôcky, hry, či rôzne vybavenie pre voľný čas. Katalóg odmien a ďalšie informácie o projekte sú Vám k dispozícii na www.recyklohry.sk.

V školskom roku 2017/2018 a 2018/2019 sme nazbierali 5056 bodov. Ani v tomto školskom roku neleníme a ďalej zbierame body, za ktoré si niečo vyberieme z katalógu.

Aj vy sa môžete do Recyklohier zapojiť. Ak máte doma staré batérie, tonery alebo vyradené drobné elektrospotrebiče, venujte ich našej škole. Zaistíte tak ich recykláciu a našim deťom pomôžete získať body na vysnívanú odmenu.

Splnené úlohy:

Malá, ale potrebná!