• Školský klub detí

• ŠKD je zriadený ako súčasť ZŠ Dr. V. Clementisa Tisovec.

Zriaďovateľom  Školského klubu detí pri ZŠ Dr. V. Clementisa (ďalej len ŠKD) je mesto Tisovec. Zriaďovateľ určuje spôsob a výšku poskytnutia finančných prostriedkov a spôsob použitia finančných prostriedkov na mzdy a prevádzku ŠKD.

ŠKD zabezpečuje pre žiakov, ktoré plnia povinnú školskú dochádzku v ZŠ činnosť podľa výchovného programu školského zariadenia zameranú na ich prípravu na vyučovanie a na oddych v čase mimo vyučovania a v čase školských prázdnin.

Prevádzka ŠKD

ŠKD je v prevádzke spravidla celý školský rok, okrem dní pracovného pokoja a štátnych sviatkov denne od 11:30 do 16:00 hod. a ranná služba od 6:30 hod. do 7:40 hod. Počas školských prázdnin od 7:30 do 16:00 hod.

Počas letných prázdnin je prevádzka v ŠKD zabezpečená prvé 2 júlové týždne pri počte najmenej 12 prihlásených detí.

Zaraďovanie žiakov

Žiaci sa do ŠKD zaraďujú vždy na 1 školský rok, na  základe písomnej prihlášky podanej zákonnými zástupcami žiaka najneskôr prvý septembrový týždeň. Predbežné počty žiakov sa zisťujú do 30.6. prechádzajúceho školského roka.

O zaradení žiakov do ŠKD rozhoduje riaditeľ školy, alebo ním poverený zástupca.

Do ŠKD sa prednostne zaraďujú žiaci nižších ročníkov prihlásení na pravidelnú dochádzku, ktorých rodičia sú zamestnaní a žiaci, ktorí sa stravujú v zariadení školského stravovania.

Žiaci sa zaraďujú do oddelení podľa veku a do záujmových útvarov podľa osobného záujmu o jednotlivé činnosti.

Do ŠKD môže byť zaradený aj žiak na prechodné obdobie, dĺžka sa vyznačí na rozhodnutí o prijatí.

Na rannú službu môžu prísť aj žiaci, ktorí nie sú prihlásení do ŠKD ale ich rodičia sú zamestnaní. Vychovávateľ vedie presnú evidenciu o dochádzke žiakov.

Na letnú činnosť ŠKD môžu byť prijatí aj žiaci, ktorí na základe rozhodnutia riaditeľa školy začnú od septembra plniť povinnú školskú dochádzku v našej škole. / predškoláci/

Dochádzka žiakov

Rozsah dennej dochádzky, spôsob odchodu žiakov, prípadne záujmovú činnosť mimo ŠKD uvedie rodič na zápisnom lístku. Prípadné zmeny v dochádzke a spôsobe odchodu oznamuje rodič písomne.

Žiaka možno v priebehu školského roka prihlásiť a odhlásiť z ŠKD vždy 3 dni pred ukončením mesiaca.

Žiak je z ŠKD uvoľnený len  na základe písomného oznámenia zákonného zástupcu.

Za príchod žiaka do ranného klubu zodpovedá zákonný zástupca.

Príspevok na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD

Príspevok na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD je 7.- € mesačne na jedného žiaka.

Príspevok na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD uhrádza zákonný zástupca vždy do 10. v mesiaci. Za mesiac december je potrebné uhradiť platbu už v mesiaci november.

Poplatok sa platí nezávisle od času a počtu dní, ktoré dieťa strávi v ŠKD.

Ak rodič odhlási dieťa z ŠKD v priebehu mesiaca, nemá nárok na vrátenie poplatku na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD.

Po predložení dokladov o sociálnej podpore vo výnimočných prípadoch, môže riaditeľ školy rozhodnúť o znížení príspevku na úhradu za pobyt žiaka v ŠKD.

Pokiaľ zákonný zástupca žiaka neuhradí stanovený príspevok za pobyt žiaka v ŠKD za dva mesiace a boli využité všetky primerane dostupné spôsoby na zabezpečenie úhrady, rozhodne vedenie školy a ŠKD o vyradení žiaka z klubu.