Školská jedáleň

Základné informácie

Aké šťastie je mať chuť k jedlu, ak máme nádej na dobrý obed!

(Anthelme Brillat-Savarin)

Zdravé stravovanie

Pozývame všetkých žiakov, ktorí chcú prispieť k svojmu zdraviu správnym stravovaním do našej školskej jedálne. Je priestranná, slnečná, farebne zladená a predovšetkým estetická a čistá.

Naše kuchárky Katarína Svinčiaková, Andrea Veverková, Elena Medveďová a Janka Javorčíková pripravujú chutné jedlá. Nechýba im ani pekný úsmev a dobré slovo s podávaním teplého jedla.

O správne kalorické a výživové hodnoty sa vzorne stará vedúca školskej jedálne, Janette Balážiková. Je milá, usmiata a k všetkým prívetivá.

Denne sa k jedlu podáva rôzne pitie, mliečne výrobky a ovocie. V prípade sviatku nechýba od našich kuchárok i milé sladké prekvapenie. Komu by sa nechcelo vyskúšať na vlastnej koži zdravé stravovanie v príjemnom prostredí?

Pre toho, kto to chce vyskúšať je len jedna rada: zaklopať na dvere vedúcej ŠJ Janette Balážikovej, alebo sa s ňou telefonicky skontaktovať na čísle: 047/ 54 93 309.

Vydávanie obedov:

Stravné:

platí sa mesiac dopredu:

1. až 4. ročník  ZŠ    1,50 €
5. až 9. ročník  ZŠ    1,70 €

Stredná škola do 15 rokov   1,70€

Stredná škola nad 15 rokov  1,90€

Dospelý stravník                    2,20 €

Vyhlasovanie:

Deň dopredu  osobne,  telefonicky (047 / 54 93 309) alebo emailom: kuchyneveduca@gmail.com., cez  Edupage školy.

O Z N A M

Vedúca Školskej jedálne pri ZŠ Dr. V. Clementisa Tisovec oznamuje stravníkom, že od 01.01.2023 sa upravuje príspevok na čiastočnú úhradu nákladov na nákup potravín (denný príspevok) podľa druhého finančného pásma nasledovne:

Denný príspevok

za 1 obed (€)

Dotácia (€)

1. stupeň

1. stupeň

SŠ do 15 rokov

SŠ nad 15 rokov

Dospelí stravníci

zapisny_listok_SJ.docx

Zákonný zástupca stravníka je zároveň povinný uhradiť príspevok na réžiu v sume 3,00 € mesačne, ktorá sa pripočíta k mesačnému príspevku na nákup potravín bez ohľadu, koľko dní sa v mesiaci dieťa/žiak odstravuje

Celková cena obedu dospelého stravníka je 4,89 €-. Skladá sa z vyššie v tabuľke uvedeného doplatku dospelého stravníka a režijných nákladov. V prípade, že sa jedná o dospelého stravníka, ktorý je zamestnancom ZŠ Dr. V. Clementisa v Tisovci, tak sumu 2,69 € z ceny obeda, ako režijné náklady, uhrádza zamestnávateľ a zamestnanec uhrádza sumu 2,20 €.