Duálne vzdelávanie

ZŠ Dr. V. Clementisa Tisovec - Súkromná stredná odborná škola pedagogická EBG Brezno

DUÁLNE VZDELÁVANIE

Základná škola Dr. V. Clementisa je zapojená do systému duálneho vzdelávania. Úzko spolupracuje so Súkromnou odbornou školou pedagogickou EBG Brezno.

Naša škola poskytuje študentom strednej školy praktické vyučovanie. Počas celého školského roka ho realizujú vyškolení pedagogickí zamestnanci, ktorí dohliadajú, vedú a koordinujú svojich zverencov. Je to proces, kedy si žiaci strednej školy osvojujú praktické zručnosti, schopnosti a návyky potrebné pre výkon pedagogického povolania. Absolvovaním praktického vyučovania žiak bezprostredne poznáva reálne prostredie výkonu povolania a zvyšuje svoje šance pre úspešné zaradenie sa na trhu práce. Škola zodpovedá za organizáciu, obsah a kvalitu praktického vyučovania.

Vnutorny_poriadok_pracoviska_praktickeho_vyucovania_(4).docx