Tisovec - Ludgeřovice /Česká republika/

Základná škola Dr. V. Clementisa – Základná a materská škola Ludgeřovice

Aktivity v rámci družby:

• Záložka do kníh spája

Cieľom celoslovenského projektu je nadviazanie kontaktov medzi slovenskými základnými školami s českými školami a podpora čítania prostredníctvom výmeny záložiek do kníh, ktoré žiaci vyrobili ľubovoľnou technikou. Výmenu záložiek sme využili na nadviazanie vzájomnej spolupráce, kontaktov a na poznávanie života žiakov v partnerskom meste Ludgeřovice.

Výmena záložiek ukázala ďalšie možnosti spolupráce v budúcnosti, podporila rozvoj kreativity, fantázie, manuálnej zručnosti a práce s informáciami žiakov, posilnila ich etické hodnoty, zábavnou formou ich pritiahla ku knihám a  podporila ich vzťah k čítaniu.

• Výmenný pobyt pedagógov

Na základe spolupráce  v medzinárodnom projekte sme získali kontakty aj s pedagógmi. Realizovali sme výmenný pobyt učiteľov, kde mohli načerpať inšpiráciu pre svoju profesiu aj v inej krajine a porovnať podmienky slovenského a českého školstva. Aktívne sa pripravujeme na v poradí druhú návštevu pedagógov z Ludgeřovíc.

Ciele družby:

Podporiť u žiakov záujem o knihu a čítanie.

Nadviazať kontakty s pedagógmi partnerskej školy.

Vymeniť si skúsenosti a vzájomne sa inšpirovať vo vyučovacom procese.