Piatok 19. 4. 2024

Vitajte na EduPage

Milí návštevníci,

vitajte na stránke našej školy. Nájdete tu užitočné informácie, ale aj prehľad aktivít, ktoré realizujeme so žiakmi v škole.

• Piatkové dress-up výzvy: III. výzva: DISCO

Dnes si nezabudni obliecť niečo trblietavé, lesklé alebo výnimočné v duchu hesla: "zažiar na disco párty ako disco guľa!" Tešíme sa!

• Mesiac lesov sme v VIII. C triede využili na blokové vyučovanie . Počas celého dňa sme sa venovali rôznym aktivitám.O témach:Mesiac lesov, Les – svedok dávnych dôb a Tajomstvo lesov sme sa dozvedeli na prírodopise a vecnom učení . Na pracovnom vyučovaní a výtvarnej výchove sme tvorili koláže, vyšívali a vytvorili strom na tému lesné prostredie. Les je pre nás nenahraditeľný, preto si zaslúži našu ochranu po celý rok. Správajme sa tak, aby sa lesy a všetko čo v ňom žije v dokonalej harmónii aj pre ďalšie generácie.

• Liga proti rakovine - Deň narcisov 2024

Nezabudnite, že už zajtra (štvrtok 18.04. 2024) sa bude v našej škole konať finančná zbierka pri príležitosti Dňa narcisov, ktorý už tradične a každoročne organizuje Liga proti rakovine. Pripnutím narcisu a prispením malej finančnej sumy si tak i my v škole pripomíname, že aké je ľudské zdravie vzácne. Spomenieme si tiež na ľudí, ktorí trpia týmto ochorením a potrebujú našu podporu a solidaritu. Vopred ďakujeme!

Deň narcisov 2024

Milí rodičia a priatelia našej školy,

Liga proti rakovine pomáha na Slovensku onkologickým pacientom a ich blízkym už 34 rokov aj vďaka známej zbierke Deň narcisov, ktorá sa bude konať i prostredníctvom dobrovoľníkov z našej školy už tento štvrtok - 18. apríla. V tento deň, pripnutím kvietku narcisu, môžeme vyjadriť spolupatričnosť onkologickým pacientom a dobrovoľne ich finančne podporiť.

• 11.4. 2024 sa naši žiaci zúčastnili krajského kola Olympijského odznaku všestrannosti. V Banskej Bystrici sa v rámci banskobystrického krajského kola predstavilo celkovo 248 žiakov z 31 škôl. Súťažili v piatich disciplínach: prekážková dráha, sed -ľah, skok znožmo z miesta, člnkový beh, preskok cez švihadlo za minútu.
    Mgr. Hanusková

• Základná škola Dr. Vladimíra Clementisa pripravila pre svojich budúcich prváčikov a ich rodičov 10.4.2024 slávnostný zápis do 1. ročníka. Všetkých uvítala nielen farebne vyzdobená škola, ale aj žiaci štvrtých ročníkov svojím pripraveným programom. Sprevádzali svojich budúcich menších kamarátov aj do tried, kde boli pre nich pripravené rôzne aktivity. Hádali hádanky o zvieratkách, lúštili rôzne matematické záhady, vyfarbovali obrázky, pomenúvali geometrické tvary a rozprávky podľa obrázkov, spievali pesničky.

• V 9.ročníku sa aktuálne venujeme téme sviatkov, preto sme sa rozhodli spríjemniť si vyučovanie oslavou narodenín 3 žiakov. 9.apríla 2024 sme vyučovanie začali ruskou narodeninovou piesňou. Následne mali žiaci skupinovú prácu: preklad narodeninovej piesne, príprava chlebíčkov podľa jednoduchého receptu a písanie blahoprajnej pohľadnice. Po splnení zadaní sme s láskou zablahoželali oslávencom, zjedli chlebíčky a v príjemnej atmosfére strávili hodinu ruského jazyka.

A. Keleitová

Piatkové dress-up výzvy - 2. výzva: FOLKLÓR

Máme opäť piatok a s ním je tu nová výzva - folklórne oblečenie. Nemusí byť celé oblečenie, ale i malý detail postačí. Tešíme sa!

Fotky z dnešnej výzvy budú zverejnené vo fotoalbume.

• Piatkové dress-up výzvy - 1. výzva: NAOPAK

Ahojte, kamoši!

Máme tu pre Vás opäť nové piatkové výzvy! Zapojte sa aj Vy do nových aprílových dress-up výziev a už zajtra (5. apríla) sa oblečte NAOPAK! Zapojte fantáziu a oblečte si veci naopak :-). Heslo znie: "štítok von", ale môžete to pravdaže obmeniť podľa seba a popustiť uzdu svojej kreativite a nápaditosti. Tešíme sa!

Váš rozhlasovo-redakčný krúžok